Konut Sigortası
Konut Sigortası, evinizi ve eşyalarınızı depremden yangına, hırsızlıktan su baskınına bir çok riske karşı koruma altına alan sigortalının kendini tam anlamıyla güvende hissetmesini sağlayan ve “kişiye özel” bir sigorta uygulamasıdır.
Evin içinde yaşanamaz hale geldiği ve içerisindeki eşyaların kullanılamaz bir halde deforme olduğu durumlarda;  taşınma, tamir veya enkaz kaldırma giderleri  bütçenizi sarsabilir. Evinizde oluşan hasar kısa zamanda giderilemediği taktirde kiracınız evden taşınmak zorunda kalabilir, siz kira gelirinden mahrum kalabilirsiniz.  Konut Sigortanızın olması bunlara benzeyen  olası risk durumlarında sizin en büyük yardımcınızdır.
Maspro Ev – Eşya Sigortası en kapsamlı konut sigortasıdır, çünkü; apartmanınızın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan, komşularınıza verebileceğiniz maddi hasarlara, ücretsiz çilingir ve camcı hizmetlerinden, kapınıza ambulansa kadar aklınıza gelen ve muhtemelen gelmeyen pek çok şey Maspro Ev – Eşya Sigortası’nın kapsamındadır.
Maspro Ev – Eşya Sigortası’nı almalısınız çünkü: apartmanınızın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan, komşularınıza verebileceğiniz maddi zararlara aklınıza gelen ve muhtemelen gelmeyen pek çok şey Maspro Ev-Eşya Sigortası’nın kapsamındadır!
Çilingir
Camcı
Kapınıza kadar gönderilecek 7/24 ücretsiz ambulans Ev – Eşya Sigortası kapsamındadır.
Maspro Ev – Eşya Sigortası yangın, patlama, duman, deprem, her türlü su baskını, hırsızlık, yer kayması, fırtına, yıldırım, elektrik hasarları, kaza, taşıt çarpması, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör sonucu oluşan hasarları karşılar.
Ev Sahibi de Olsanız, Kiracı da Olsanız Evinizi ve Eşyanızı Sigortalatabilirsiniz.
Maspro Ev-Eşya Sigortası ile eviniz ve eşyanızı birlikte sigortalatabileceğiniz gibi, ayrı ayrı da sigortalatabilirsiniz. Dilerseniz evinizin ve eşyanızın sigorta değerini kendiniz tayin edebilirsiniz.
Teminatlar
Yangın
Kira Kaybı
Deprem
Enkaz Kaldırma Masrafları
Hırsızlık
İzolasyon Zayıflığı Nedeni ile Meydana Gelen Zararlar
Yangın Mali Sorumluluğu
Elektrik Hasarına Bağlı Gıda Bozulması
Ek Teminat Grubu; Dahili Su, Kara, Deniz, Hava Taşıtları Çarpması
3 Aya Kadar Konutun Boş Kalma Hali
Duman, Sel, Su Baskını, Kötü Niyetli Hareketler, Terör, Kar Ağırlığı, Yer Kayması
Bina Sabit Tesisatı için Hırsızlık Teminatı
Dolu
Misafirlere Ait Eşyalar
Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk (Kişisel Sorumluluk)
Boya, Badana, Duvar Kağıdı Harcamaları
Ferdi Kaza Sigortası
Yakıt Sızdırmaları
Hukuksal Koruma
Fırtına Sebebiyle Uydu Anteni, Kollektör, Klima Üntieleri Vb. Hasarlar
Cam Kırılması
İkametgâh Değişiklik Masrafları
Elektrik Hasarları
Bahçe Ağaçları ve Süs Bitkileri
Elektronik Cihaz Sigortası
Konutun Dışında Bulunan Eşyalar
Kapkaç
Eşya Kurtarma
Eksik Sigorta Önleme
Kazaen Kırılma
Neden Konut Sigortası Almalıyım?
Evi ve eşyaları insanlar için büyük önem taşımaktadır. Doğal ve yapay kişinin mağduriyetine sebep olacak felaketlere karşı önemsediğiniz değerlerinizin koruma altında olması sigorta paketimiz kapsamındadır. Konut Sigorta’mız, tek bir poliçe ile su baskını, yangın, fırtına, deprem, sel gibi pek çok durum için güvenceniz olmaktadır.
Konut Sigortası ile hayatınızı kolaylaştıracak asistans hizmetlerini size ek bir fatura çıkarmadan tamamen ücretsiz olarak sağlıyoruz. Bu hizmet evinizde oluşabilecek hasar sonucu oluşabilecek elektrik, su, doğalgaz  vb. tesisatların , kapıların, camların tamirindeni sağlık sorunlarında doktor ya da ambulans gönderilmesine, ihtiyaç halinde otel hizmetine ya da felaket anında konutta yaşayan kişilerin kurtarılmasına kadar çok geniş bir alanı kapsamaktadır.